Užívejte si s dětmi podlahové topení

Written by  on 13 dubna, 2024 


Děti si velmi rády hrají ve svém dětském pokoji zejména na podlaze. Neomezují se plochou psacího stolu nebo postele a své plány realizují všude, kde mají příležitost. Staví například na podlaze autodráhu, vztyčují tu portálový jeřáb a budují domečky z kartonových krabic. Hrají si tu s figurkami, se stavebnicemi, s kuličkami, s plastelínou, skládají puzzle, malují obrázky a vystřihují různé papírové modely. Většinou se tu pohybují naboso nebo v ponožkách, ale naboso jen tehdy, jestliže je v místnosti u podlahy teplo, což bývá víceméně pouze v létě. Jestliže se v domě topí radiátory, nebývá u podlahy takové teplo, že by to bylo vysloveně komfortní, ovšem pokud koncepci vytápění změníte a začnete obytný prostor vytápět podlahovým topením, zjistíte, jak velký význam má právě toto vaše rozhodnutí pro celou vaší rodinu.

hra na koberci

Hrajte si s dětmi i v zimě naboso – bosonohá chůze je zdravější už jen z toho důvodu, že se tím stimulují receptory na chodidlech, což zlepšuje práci vnitřních tělesných orgánů. Potvrdí vám to každý zkušený masér reflexních masáží. Podlahové topení pak krásně prohřívá chodidla a dodává reflexním ploškám více energie, a vy svým způsobem reflexologii napodobujete. Vaše hra pak získá větší spád, bude vás to i více bavit a celkově budete na sobě vnímat lepší náladu.

bosonohá dívka

Výstavbu topení zvládnete sami – podlahové topení si můžete zhotovit sami pomocí systémové desky pro podlahové vytápění heatsys.eu. Desky položíte na podlahu (bez malty a lepidel) na předem nataženou izolační fólii, do drážek v deskách zasunete topné potrubí a toto pak zaklopíte cementovláknitými pochozími deskami, na něž následně přijde koncová podlahová krytina (koberec, vinyl, plovoucí podlaha). Topné potrubí necháte instalatérem připojit k rozdělovači a ten se následně připojí k topnému zdroji. Topením v podlaze získáte nejen velmi komfortní, ale i úsporný topný systém, úspornější, než radiátory.

Category : Výrobky