Solární sprcha a letní vedra

Written by  on 18 července, 2023 

Blíží se doba dovolených a spolu s ní i letní tropická vedra? Meteorologové, kteří se dnes ve svých předpovědích na dva dny dopředu příliš nemýlí, hlásí nástup tropického horka? Pak byste se měli na takovéto dny dobře připravit.

Tekutiny – v letním horku se organismus snadno dehydratuje, a tak je v této době více než nutné dodržovat pitný režim. Měli byste mít po ruce zásobu kvalitní pitné vody a vhodné jsou i ovocné šťávy, nejlépe čerstvě vylisované odšťavňovačem, případně rozmixované ovoce, anebo alespoň pasterizované stoprocentní džusy, bez cukru a konzervantů.

venkovní sprcha

Hořčík – vlivem nadměrného pocení je zapotřebí také doplnit ztracené minerály, zejména hořčík, kterého je dnes v některých potravinách nedostatek, a navíc se z těla vytrácí při stresu a nadměrné fyzické námaze. Dobrým zdrojem hořčíku jsou i některé minerální vody, například Magnesia Extra, která navíc obsahuje i křemík, a ten z organismu pomáhá vylučovat nežádoucí hliník.

pes pod sprchou

Chlazení – nejlepší forma chlazení je buď klimatizace, ale ne každý ji má k dispozici, například na chatě. Pokud trávíte letní vedra v objektu se zahradou, a máte tu zavedenou vodu s možností připojení k zahradní hadici, pak byste mohli využít vlastnosti sprchy solární. Jsou to buď pevná nebo přenosná zařízení, s velkým zásobníkem, v ideálním případě mezi dvaceti a čtyřiceti litry, která vystačí na sprchování i několika osob najednou. Zvláště v letním horku, kdy je obloha doslova vymetená, a kdy slunce může prohřát vodu v zásobníku již za několik desítek minut, je solární sprcha užitečná pro celou rodinu.

Přenosné sprchy – ty jsou výhodnější, než pevné, protože je snadno přenesete na místo, kde nejvíce svítí slunce, a není tu žádný stín. Přenosnou sprchu si můžete odvézt i na jiné působiště, například pokud se chystáte na návštěvu k vašim známým, kteří také mají zahradu, ale nemají k dispozici to, co vy. Sprcha tam poslouží stejně dobře, jako u vás doma.

Category : Výrobky