Sháníte si firmu?

Written by  on 18 července, 2023 

Kdo touží být podnikatelem, pořídí si samozřejmě nějakou tu firmu, která mu vyhovuje, a pak se začne věnovat tomu, čemu se má v úmyslu věnovat. Tak to chodí a jinak to ani být nemůže. Bez firmy se totiž podnikat nedá, a kdo si ji nezaloží nebo nekoupí, prostě ji nemá.

A když je tu na výběr, jak se někdo může k vlastní firmě dostat, kterou z možností si vybrat? Založit si firmu sami nebo nechat odborníky, ať ji založí, a pak si ji od nich koupit? To už je vlastně na každém z nás. Každý ať posoudí, co z toho je mu milejší. Zda si raději někde sežene firemní sídlo, oběhá úřady a založí si to, po čem touží, nebo zda utratí dejme tomu necelých deset tisíc korun, vybere si z nabídky hotových firem a tím je to pro něj odbyté.

stůl v kanceláři

Dá se předpokládat, že převládne zájem o tu druhou možnost, tedy o koupi hotové společnosti s ručením omezeným. Protože pohlédneme-li na to, jak se u nás situace vyvíjí, je vidno, že má stále více lidí málo času a pořád víc peněz. A když tak tito zvažují, zda obětovat čas nebo peníze, vyberou si finanční oběť, jež je méně zabolí.

Takový prodej firmy sro ale lidem nešetří jenom čas. Také jim šetří například nervy. Protože je dobře známo, že jednání na úřadech nebývají pro nezkušené lidi zrovna příjemná, a co by leckdo dal za to, kdyby se jim mohl vyhnout! Stejně jako nemusí být ničím jednoduchým ani shánění firemního sídla, které nemusí být k sehnání nebo může stát hříšné peníze.

úředníci v kanceláři

Když se tedy člověk rozhodne pro koupi firmy, osloví ty, kteří mu ji nabízejí, vybere si tu pravou, nechá si ji převést do vlastnictví a může s osmnáctitisícovým základním kapitálem podnikat ve výrobě, obchodě a službách. Má vše včetně kvalitního virtuálního firemního sídla a možnosti využívat kanceláře v Brně a Praze. A je nasnadě, že něčemu podobnému se jenom těžko odolává. Zejména když chce člověk skutečně podnikat a ne běhat po úřadech ve snaze založit si firmu.

Category : Společnosti