Mám ráda zvířata

Written by  on 22 prosince, 2022 

Myslím si, že každé dítě by si přálo mít doma nějaké zvíře. A je úplně jedno, jestli by to zvíře bylo malinké anebo veliké. Protože já sama moc dobře vím, jak i já, jako malé dítě jsem si moc přála mít nějaké zvíře doma. Jenomže nejhorší na tom bylo, že právě moji rodiče mi žádné zvíře nechtěli dovolit, protože oni byli stále v práci a dělali na směny. A dělali na tři směny, a to jak ranní, tak také odpolední a také noční směny. Já jsem to ještě moc nechápala, protože mi bylo osm let a mě často hlídala babička anebo sousedka. A měla jsem ještě mladšího sourozence, a to bratra, který byl o dva roky mladší, takže i on si přál nějaké zvíře.

Máte rádi koně?

A samozřejmě jako každé dítě, taky i my jsme si přáli mít doma psa. Protože se psem je opravdu největší zábava a dá se také pořádně vycvičit, takže s ním potom můžete chodit také na procházky a dělat různé blbosti, které mají rády děti. Proto jsem si řekla, že až budu veliká, tak svým dětem také pořídím samozřejmě nějaké zvíře, když o tom budou snít a budou ho chtít, protože alespoň takhle se naučit také nějaké odpovědnosti. Kde jinde by se člověk měl naučit zodpovědnosti, než bude mít dítě, jako například na štěňátku anebo na koťátku? Samozřejmě, že se takhle zvířata využívat nesmí, ale když už člověk chce mít nějaké zvíře, proč by to nemohlo být třeba pes anebo kočka?

Mám ráda zvířata.

Já sama jsem také spíše vždycky dbala na to, aby zvíře bylo spíše praktické a malé, Takže jsem svým dětem chtěla prvně pořídit králíka nebo křečka. Nejraději křečka, protože on žije pouze dva roky, takže bych si alespoň ubezpečila, jak se děti starají o zvíře a také jaký k němu budou mít vztah. Ovšem ale neberte mě někdy vážně, protože každý člověk je jiný, a to samozřejmě platí i o dětech. I každé zvíře je jiné. A ne každé zvíře se může hodit do nějaké rodiny. Opravdu záleží to na vkusu a na povaze každého živého tvora. A jaké je vaše nejoblíbeněji zvíře? 

Category : Zvířata