Insta Bali

Written by  on 22 prosince, 2022 

To, že Instagram hýbe světem už ví snad všichni. Že jsou lidé závislí na sociálních sítích a honbou za dokonalými fotkami, postováním a sbíráním lajků si připouští jen málo z nich. Z velké části mají sociální sítě i vliv na to, jaké množství turistů se všude na světě nachází. Takzvaná insta friendly místa jsou přeplněná turisty a mnohdy musíte čekat nemalé fronty, než se dostanete na řadu a můžete se vyfotit.

Když ležíte na pláži Dreamland na Bali, na obzoru vidíte každých 5 minut přistávat letadlo nebo odlétat. Je to až k neuvěření, že tak malý ostrůvek má takovou fluktuaci turistů.

vodopád Tukad Cepung

Bali má nepopsatelně krásnou přírodu, na ostrově je hodně zeleně, najdete zde mnoho různě velkých vodopádů, v jižní části jsou přenádherné pláže s bílým pískem a azurovou vodou, nespočet chrámů a náboženských míst. To všechno láká turisty. Například u vodopádu Tukad Cepung, který se nachází v jeskyni a je k němu úzký přístup, musíte počítat s tím, že pokud jej chcete vidět, vystojíte si minimálně dvacetiminutovou frontu. Čas se prodlužuje s tím, jak moc dokonalé fotky, chtějí mít turisté před vámi. Dalším velice „profláknutým“ turistickým cílem na Bali je ostrov Nusa Penida.

T-Rex bay

Nachází se zde velmi známá vyhlídka T-Rex Bay, kde si chce každý ulovit tu svou fotografii. Nejprve scházíte po betonových schodech se zábradlím, kde se musíte protlačit mezi, především asijskými turisty, kteří zde hojně pózují. Při cestě dolů Vám to nebude zase až tak vadit, jako při cestě nahoru, když na Vás začnou pokřikovat, že jim stojíte v záběru, a vy mezitím chcete vypustit duši po náročném výšlapu. Cesta dolů se zprvu zdá schůdná po schodech, postupně se však změní. Ze schodů se stanou kameny a nakonec i horolezecké stěny. Pláž Kelingking beach, ale rozhodně stojí za to, stejně jako zážitek z cesty dolů i nahoru. I přesto všechno se na Bali stále nachází krásná místa, o kterých turisté nemají ani ponětí, stačí se jen pustit do objevování.

Category : Cestování