Ekologie na prvním místě

Written by  on 9 ledna, 2024 


Každá žena během svého cyklu je nuce použít některou z hygienických potřeb. Ačkoli se to v dnešní době láme, většina žen využívá to, co běžně sežene v každé drogerii. Mezi běžné menstruační pomůcky patří hygienické vložky a tampony. Snad i takto na obrazovce se tento výběr zdá poněkud omezený. A taky je. Ne všem ženám totiž vyhovují běžné menstruační pomůcky. Co je horší, že některé ženy ani netuší, že za jejich problémy stojí právě tyto pomůcky. Tyto produkty jsou totiž často chemicky upravovány a běleny takovými přísadami, že některé ženy na ně reagují různými projevy. Často tak ženy na sobě mohou pozorovat bolesti břicha a podbřišku, únavu či další problémy.

menstruační krvácení

Přesto je nejběžnějším důvodem při přechodu z těchto běžných produktů na alternativy starost o vlastní peněženku a ekologii. Není možné si nevšimnout, že většina moderních menstruačních pomůcek jsou produkty na jedno použití, které se následně po použití vyhodí. Následně se pak spálí nebo se nechají na skládce. Pokud vezmeme do úvahy, kolik je světě žen, které pravidelně menstruují, je množství hygienických pomůcek, které se stanou nechtěným odpadem, ohromující. Vedle toho je důvodem také to, že všechny tyto pomůcky si žena musí opětovně kupovat každý měsíc, což ji finančně zatěžuje.

pohodlí během menstruace

Již zmiňované alternativy pak je možné obvykle koupit pouze jednou a využívat je třeba i několik následujících let. A co přesně je těmito alternativami myšleno? Může se jednat o menstruační kalíšek nebo třeba kalhotky. Tyto kalhotky jsou speciálně vyrobeny tak, že jsou bezpečné a nepropustí nic ani při těch nejsilnějších dnech. Menstruační kalhotky cena se může při prvním nákupu zdát trochu vyšší, ale musíme si uvědomit, že v tomto případě provedete jen jeden nákup, který se Vám následně během dalších měsíců vrátí. A to nejen v ceně, ale konečně během menstruace pocítíte zasloužené pohodlí.

Category : Výrobky