Druhy skluzavek

Written by  on 23 září, 2023 


Jaké můžete potkat dětské skluzavky na hřištích. Myslíte si, že je jich jen pár, ale opak je pravdou. Je jich několik druhů a ne všechny jsou bezpečné a jezdí se po nich dobře. Když na skluzavku posadíte vlastní dítě, chcete, aby se bavil a jízdu si užil. Nechcete, aby se praštil a ublížil si. Většina skluzavek je vyrobena tak, aby si dítě neublížilo, ale někdy nejsou úplně promyšlené. O některých si něco málo povíme. Skluzavky mohou být různě dlouhé například skluzavka 220cm, 120cm, 350cm až 540cm což jsou už opravdu dlouhé skluzavky.

skluzavka 220 cm

První variantou jsou krátké skluzavky pro nejmenší děti. Tyto skluzavky jsou jednoduché a většinou nemají velký spád, aby si dítě nemohlo ublížit a krásně sjelo dolů. Skluzavky jsou většinou ukotvené do nějakého dřevěného domečku, kam se děti dostanou po malých schodech nebo pomocí lanové sítě. Domečky nejsou velké, aby byli přizpůsobeny těm nejmenším dětem. Tento typ skluzavky je dobrý a dětem se nic nestane. Když dítě vyleze nahoru a vy stojíte u skluzavky, tak na dítě krásně dosáhnete ze zemně a můžete ho jednoduše přidržovat.

skluzavka 220 cm

Druhou variantou jsou dlouhé vysoké a rovné skluzavky, které už nejsou určené pro nejmenší děti, neboť na ně už rodič nedosáhne. I vysoký jedinec má co dělat, aby dosáhl na vrchní hranu skluzavky, na tož chytil dítě za ruku. Tyto skluzavky bývají většinou daleko prudší a menší děti už jízdu nemusí ustát a dole mohou dopadnout na zadek a bouchnout se do hlavy o konec skluzavky, proto je dobré dítě přidržovat, nebo když je malé, tak ho na tento druh skluzavky nedávat.

Další variantou je skluzavka s vlnky. Tento druh skluzavky je dost nebezpečný kvůli vlnám. Když dítě na vlnu najede tak část jízdy letí vzduchem a může tvrdě dopadnout na zadek anebo se vychýlit ze svého pevného držení těla a upadnout. Je to už pro větší děti, které mají lepší schopnost ovládat své tělo a nebojí se každého pádu.

Category : Výrobky