Čím překvapit svatebního fotografa

Written by  on 20 července, 2023 


Svatební fotograf v Brně a okolí to nemá jednoduché, protože si musí umět poradit i v náročnějších podmínkách akcí, které si budoucí novomanželé usmyslí, pokud touží prožít svou svatbu snů. Svatbou snů můžete rozumět i let balónem nebo vyhlídkový let Cessnou, takže pokud fotograf trpí závratěmi, může toto být pro něho obtížná zkouška.

ženich a nevěsta

Fotograf na lodi – fotografovat svatbu na parníku je celkem zábavné, protože se fotograf může zároveň kochat okolní krajinou, ale co když se plavba odehrává na pramici nebo na raftu, a odehrává se v peřejích? I takové netradiční svatby lze očekávat.

svatební fotografie

Horský terén – k pořízení svatebních fotek, které se vztahují ke svatbě v horském terénu, může posloužit i lanovka, ale častější bude spíše nutnost obout trekovou obuv vydat se na výšlap do svahů. Svatba na jednom z nejvyšších vrcholků horských celků není nic neobvyklého, a tak by měl fotograf alespoň občas trénovat chůzi třeba po schodech.

Rozhledna – podobné, jako na horských svazích, bývají svatby na rozhlednách. Má-li fotograf natrénovánu chůzi po schodech, nebude to pro něj problém. Výhodou prostředí hor i rozhleden bývají i zajímavá krajinná panoramata, což může přimět fotografa využít této skutečnosti k vylepšení samotných svatebních fotografií.

Svatby na zámku – velkému zájmu se těší zámecké a hradní areály včetně exteriérů a právě zde bývají velmi zajímavé náměty pro fotografie v místech uloženého mobiliáře, anebo v oranžériích či u záhonů okrasných květin anebo u upravovaných živých plotů. V zahradách mohou být v provozu fontány, což každou svatbu dokáže pozvednout. K nejznámějším zámkům, kde se pořádají svatby, patří Hluboká nad Vltavou, Kačina, Nelahozeves, Štiřín, Loučeň nebo Mělník.

A co se týče hradů, dobré pověsti se těší Karlštejn a Křivoklát, ovšem není problém uspořádat svatební obřad a hostinu i nedaleko známých zřícenin hradů, jako je například Okoř, Hazmburk a Bezděz.

Category : Společnosti